První vítězný mezinárodní zahraniční turnaj!

LOBICHAU - NĚMECKO - 13.- 14. červenec 2019
Český tříčlenný tým dosáhl nečekaného úspěchu

Zúčastnili jsme se již podruhé velkého mezinárodního turnaje v Německu, v centru německého bowlsu ve východoněmeckém městečku Löbichau, nedaleko od Chemnitz. Vzhledem k tomu, že turnaj se hraje na travnatém povrchu, který se hodně liší od naší domácí dráhy v libockém areálu, doufali jsme, že den před zahájením turnaje si budeme moci kvalitně zatrénovat. Bohužel vydatný déšť nám naše plány překazil, mohli jsme si místní dráhy krátce vyzkoušet pouze v sobotu ráno před zahájením turnaje.

Turnaje se zúčastnilo 22 tříčlenných týmů z Německa, Holandska, Belgie a České republiky, které byly rozlosovány do čtyř 5-ti nebo 6-ti členných skupin. Systém turnaje byl velmi přísný – pouze vítězové skupin postupují dál  do semifinále a následně do finále. První utkání se nám ale vydařilo, reprezentaci Belgie jsme porazili jasně 11:1. Ve druhém jsme však narazili na dobře připravený domácí tým, a po ne příliš dobrém výkonu jsme prohráli 2:6. Takže od této chvíle bylo jasné, že pokud chceme uspět, již nesmíme zaváhat a doufat, že se to ve skupině ještě „zamotá“. Následovaly snadné výhry nad nizozemským ženským týmem 13:1, a nad méně zkušeným německým týmem 8:2. Pak přišlo utkání, které mělo rozhodnout, nastoupili jsme proti silnému německému týmu, který zatím neprohrál a vše mu hrálo do karet k postupu. V utkání soupeř prokazoval svou kvalitu a před posledním endem jsme prohrávali 4:1, přičemž ani remíza by nám k dalšímu postupu nestačila. Stal se ale malý zázrak. Vydřenou čtyřkou jsme, nutno uznat, že šťastně, otočili zápas a utkání  vyhráli 5:4! Tak jsme naprosto nečekaně vyhráli naší těžkou skupinu a postoupili do semifinále!

Euforie z postupu nám zůstala i do dalšího zápasu, to potvrdilo drtivé vítězství 10: 0 nad dalším velmi dobrým německým týmem - odměnou nám byl i častý potlesk diváků. Byli jsme ve finále! Tam nás čekala německá reprezentace, připravující se na podzimní ME v bowlsu. Skvělá forma však zůstala a odměnou nám bylo jednoznačné vítězství 8:1, a nevěřící pohledy soupeřů, kterým jsme po skvělém výkonu v zápase nedali žádnou šanci na odpor. Sestava Jindřich Svatoň, Jan Létal a Libor Svatoň získala první mezinárodní vítězství, přivezla domů pohár, diplom, medaile a hlavně radost z předvedené hry a dobré reprezentace. Zkušenosti z atlantické kvalifikace na Mistrovství světa v Cardiffu, i poctivou a usilovnou domácí přípravu jsme zúročili a dokázali, že bowls má v Čechách slibnou perspektivu.

V neděli jsme si ještě zahráli přátelská utkání ve dvojicích, v jednom z našich dvou týmů se poprvé na mezinárodní scéně představila Lucie Fidlerová. Svým nadějným výkonem naznačila, že již brzy, jak všicni pevně věříme, budeme vyhrávat i v ženských kategoriích!

Česká asociace bowlsu našim reprezentantům gratuluje a děkuje za skvělou reprezentaci!

2nd Liboc Open - 2019

Oddíl cílových sportů TJ Sokol Liboc za podpory městské části PRAHA 6 uspořádal pro všechny zájemce o bowls otevřený turnaj,

který se uskutečnil v sobotu 2. června 2019 v areálu TJ Sokol Liboc.

Zájemci si zároveň si mohli zahrát pétanque, ruské kuželky či vyzkoušet nepříliš známé mölkky.

Všem návštěvníkům děkujeme, věříme, že Vás některá z vyzkoušených aktivit zaujala - a přijďte zase!

KVALIFIKACE NA MISTROVSTVÍ SVĚTA

Cardiff - 2019

Reprezentační týmy České republiky se poprvé účastní bojů o  účast na mistrovství světa.

Ve dnech 10.-21.5.2019 se ve welšském Cardiffu konalo Atlantické mistrovství v bowlsu, tedy kvalifikace na mistrovství světa, které se uskuteční v roce 2020 v Austrálii. Z této soutěže, které se účastní země z Evropy, Afriky a Jižní Ameriky postoupilo v každé kategorii 12 nejlepších. Hrálo se v kategoriích jednotlivců, dvojic, trojic a čtyřčlenných týmů.

DVOJICE MUŽI:  LÉTAL Jan, ŠTURM Karel

TROJICE MUŽI:  SVATOŇ Libor, SVATOŇ Jindřich, SVATOŇ Vítězslav

Aktuální informace z dějiště šampionátu:  zde

MČR - Muži - Jednotlivci 2018

Oddíl cílových sportů TJ Sokol Liboc dne 7. října 2018 uspořádal finálový turnaj prvního mistrovství České republiky v bowlsu  mužů - jednotlivci.

Soutěž měla vysokou sportovní úroveň a o pořadí na prvních třech místech rozhodl až poslední odhoz celého turnaje!

Všem účastníkům soutěže děkujeme za dramatickou podívanou, které tleskalo i početné publikum. Děkujeme také pořadatelům z TJ Sokol Liboc za dobrou organizaci celé dlouhodobé soutěže.

První velký mezinárodní zahraniční turnaj

ENSCHEDE - HOLANDSKO - 1. - 2. září 2018

Čeští bowleři se nezalekli silné konkurence!

Čeští bowleři se poprvé zčastnili  kvalitně obsazeného mezinárodního turnaje v holandském Enschede. Poprvé tak měli možnost ochutnat atmosféru regulérního outdoor bowlsového turnaje, hraného na velmi kvalitním (i když umělém) povrchu. Český tým ve složení Antonín Parma, Karel Šturm, Jindřich a Libor Svatoňovi po rozpačitém začátku soutěže nakonec porazil všechny tři německé týmy a těsně skončil za týmem Jamajky II na 7. místě z 10 týmů. Pouze týmy z Holandska a Anglie byl zatím nad možnosti našeho týmu. Ale i tak - Gratulujeme!

První zahraniční turnaj

LOBICHAU - NĚMECKO - 14. červenec 2018

Úspěšný debut českých bowlerů v zahraničí!

Pátek třináctého mnoho lidí považuje za nešťastný den, kdy mnozí podléhající obavám z tohoto dne ani nevylezou z postele. To však neplatilo v pátek třináctého července 2018 pro šestici českých bowlerů (členů oddílu cílových sportů TJ Sokol Liboc), kteří v tento den poprvé v historii českého bowlsu vyjeli do zahraničí na mezinárodní turnaj – do východoněmeckého městečka Löbichau. V pátek odpoledne si tedy nejlepší čeští hráči lawnbowlsu poprvé vyzkoušeli i lawnbowlsové dráhy jinde než doma v areálu Sokola Liboc. . V sobotu se pak čestí bowleři rozdělili do dvou tříčlenných týmů a soutěžní premiéra mohla začít. Turnaje se zúčastnilo patnáct týmů z Německa, Belgie, Nizozemí – a dva z Čech. První tým pod názvem Tschechien 1 v sestavě Jan Létal, Karel Šturm a skip Theodor Jan Létal si ve své skupině vedl nad očekávání dobře – po úvodní remíze všechny tři následující zápasy jednoznačně vyhrál (i nad výběrem Belgie) a suverénně postoupil do play- off. Druhý tým hrající pod názvem Tschechien 2 v sestavě Libor Svatoň, Jindřich Svatoň a skip Slávka Vařečková měl start do turnaje mnohem těžší – první dvě utkání prohrál, ovšem poté se mu po zlepšených výkonech podařilo dvakrát vyhrát a taktéž postoupit mezi nejlepších osm týmů do play-off. Čtvrtfinále se pak lépe vydařilo týmu Tschechien 1, který po přesvědčivém výkonu nedal soupeři šanci a s přehledem postoupil už do semifinále. České dvojce se dařilo o něco méně, o jednu kouli prohrál – ovšem jak se později ukázalo, byla to prohra s týmem, který celý turnaj vyhrál. V semifinále pak naše 1 nestačila na domácí favority. Celkové čtvrté a šesté místo českých týmů při zahraniční premiéře je však skvělým výsledkem. Gratulujeme!

Vstup na mezinárodní scénu měl ohlas i v mediích:

MČR - Čtyřčlenné týmy - 2018

Dne 3. června oddíl cílových sportů TJ Sokol Liboc  uspořádal první mistrovství České republiky v bowlsu čtyřčlenných týmů.

Soutěž byla poznamená odhláškami několika  hráčů na poslední chvíli, přesto si hráči zajímavé klání vícečlenných týmů, plné taktických fines, užili. Ke kvalitě soutěže určitě přispěly i naše účastnice, které byly oporami svých týmů.

Instruktážní videa :):  I.   II.  III. IV. V.

Všem děkujeme za předvedenou hru, a věříme, že příštího ročníku se zúčastní ještě více týmů.

MČR - Ženy - Jednotlivci 2018

Oddíl cílových sportů TJ Sokol Liboc dne 26. května 2018 uspořádal první mistrovství České republiky v bowlsu žen.

Soutěže se mimo jiné zúčastnil i kompletní reprezentační tým žen v curlingu, kterému jen těsně unikla účast na Olympijských hrách v Jižní Koreji.

Soutěž měla i díky tomu překvapivě vysokou sportovní úroveň. Zejména finálové zápasy o první a třetí místo byly ukázkou kvalitního a dramatického bowlsu.

Účastnícím soutěže děkujeme za předvedenou hru, ale i pořadatelé z TJ Sokol Liboc odvedli dobrou práci.

1st Liboc Open - 2018

který se uskutečnil v sobotu 12. května 2018 v areálu TJ Sokol Liboc.

Dne 28.4. 2018 se uskutečnil otevřený turnaj smíšených čtyřčlenných týmů. Vítězem se stali všichni, kdo strávili příjemný den na naší bowlsové dráze.

I. mistrovství ČR v Bowls dvojic - 2017

Uspořádali jsme historicky první regulérní mistrovství České republiky v Bowlsu dvojic!

Soutěžní řád MČR v bowlsu dvojic

Vítězové v soutěži dvojic

Gratulujeme historicky prvním medailistům na území České republiky v bowlsu dvojic.